Server Kuralları

Base kalmak YASAKTIR.(Base süresi 1 dk altı yasak)

Oyun sunucumuzda alias, recoil, setburst, avadd vs. gibi kodlu cfgler ve hileler kullanmak YASAKTIR.

küfür etmek, argo kelime kullanmak, reklam ve flood yapmak YASAKTIR.

Serverda Siyasi içerikli nickler ve konuşmalar YASAKTIR.

Uygunsuz nickler kullanmak YASAKTIR.

Kişisel tartışmalarınızı diğer oyuncularımıza yansıtmanız YASAKTIR.

Bug yasaktır, (haritanın tasarım yanlışlığından faydalanmak)

Türk Halkına , Türk Bayrağına ve milli değerlere küfür etmek hakarette bulunmak,rencide edici sözlerde bulunmak uyarısız ban sebebidir.

Aşağıda yazılı olan hareketlerde bulunan oyuncular serverdan süresiz banlanır.

1. Hile Kullanan.

2. Server içinde playerlara veya admine küfür eden.

KÜFÜR VEYA SÖVME HALLERİNDE UYGULANACAK İŞLEMLER:

Küfür: Yalnızca karşısındaki kişiye yönelik işin içine ailesini, yakınlarını, kutsal değerlerini, ahlak, namus, cinsellik vb. KATMADAN sarfedilen birtakım küçültücü, alaycı, aşağılayıcı ifadeler.

Sövüş: Karşısındaki kişinin ailesine, kutsal değerlerine, cinsellik ahlak ve. KATARAKT birtakım eylemlerle birlikte ağır ifadelerle aşağılayıcı ve onur kırıcı ifadelerde bulunmak.

KÜFÜRLÜ KONUŞMA HALLERİNDE UYGULANACAK İŞLEMLER:

1. Küfürlü konuşan kişi veya kişiler eylemlerinin akabinde 1 defa uyarılırlar

2. Küfürlü konuşmasını uyarıya rağmen sürdürme tutumuna girerlerse kicklenerek uzaklaştırılırlar

3. Oyundan kicklenip oyuna tekrar bağlanan kullanıcı aynı tavırları sürdürmesi halinde 3 günlük uzaklaştırma cezası alır, fakat bağlandıktan sonra direkt sövme haline geçerse kalıcı uzaklaştırma cezası alır.

4. Karşılıklı küfürleşme durumunda yukarıda belirtilen işlemler ilgili taraflara birden uygulanır.

KÜFÜRLÜ KONUŞMA HALLERİNDE UYGULANACAK İŞLEMLER:

1. Sövmeyi yapan kişiler hiç uyarısız uzaklaştırılacaklardır.

2. Tarafların karşılıklı birbirleri arasında uzlaşması ve bunu adminlere yazılı veya sözlü bildirmeleri halinde verilen ban cezası kaldırılabilecektir.

3. Sövgünün içerik ve derecesine göre ilgili kişiye süreli ceza verilebilecektir.


Admin Kuralları

1. Serverda kurallar bellidir.Yönetici admin harici hiç kimse kafasına göre kural ve kurallar koyamaz.

2. Adminler, serveri yöneten kişilerdir. Hiçbir admin, servera hile ile giremez,Serverda hile açtığı tespit edilen admin parası geri verilmeden adminlikten atılır ve süresiz banlanır.

3. Admin ve slotlar,Nick ve Şifrelerini Kesinlikle En Yakın Dostuna Bile Veremez.

4. Bir adminin başka bir admin üzerinde komut uygulaması(görevi gereği dışında) kesinlikle yasaktır.

5. Adminin oyuncuyu izlemeden ya da tw almadan banlaması kesinlikle yasaktır.

6. Adminlerin playerlarla konuşurken saygısız veya aşağılayıcı, yukardan bakan bir üslup kullanması yasaktır.

7. Önemli:Online Yönetici Bulunmadığı durumlarda;Yetkisi olan Adminler, kafasına göre map değiştiremezler.Oylama yapmak zorundadırlar..(Kurala uymayanın oylama ve map değiştirme yetkisi alınır)

8. Adminlerin gereksiz restart atması ve oylamasız map açması yasaktır.

9. Adminlerin birbirleri arasında tartışması kesinlikle yasaktır. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda yönetim ekibine irticaa edilmelidir.

10. Tw yetkilisi olmayan hiçbir admin,bir başka oyuncudan veyahut adminden tw alamaz.(ancak yetkililerden almasını talep edebilir.)

11. Gün İçinde Hep Ayni Maplar Oynanmamalıdır,sunucudaki Player yoğunluğuna göre değişik mapler oylamaya sunulmalıdır.Oyundaki player sayısı 22 kişiye düştüğünde Dust2 mapi açılmalıdır.

12. Eğer serverda 1 den fazla admin var ise, kendi aralarında konuşup oylama yapılacak mapları belirlerler.(playerlarında fikri alınmalıdır.)

13. Adminler,Oyunda Oto Resten Başka Res Atamaz.

14. Bombalı Maplarda player, son 1.25'inci dk'da hala görev yapmıyorsa ( bomba ile bomba Kurulan yere dogru gitmiyorsa) 'görev' yazılır, 1. dk'ya kadar gitmediyse 1-2 slap atılır,son 30 sn'ye kala da slaylanır.Adminler bu durumlar haricinde kimseyi slaylıyamaz veya slaplayamaz.

15. Adminler servere kesinlikle argo kullanımı ve küfür edemezler.(Karşılarındaki oyuncu haksız dahi olsa)

16. Adminler, server kurallarına uymayan playerları uyarısız kickleyemez ve banlayamazlar.

17. Küfür ve gereksiz mikrofon kullanan oyuncuların 10 dk lığına yazı yazmaları yasaklanır ban atılmaz.(/gag nick)

18. Sunucuya Giren Kullanıcıya Hoşgeldin Demek Kullanıcıyı Sunucuya Bağlamak Adminlerin En Önemli Görevidir.

19. Kullanıcının Derdini Dinlemek ve Ona Dostça Yaklaşmak Adminlerin En Önemli Görevidir.

20. Küfür, Real Name Girmeyen, Flood Yapan, Base Kalan Playerlar önce Uyarılır sonra slap veya slaylanır hala uymaması halinde kicklenir ve en son banlanır.


COUNTER-STRIKE TARİHÇESİ

Valve tarafından geliştirilip Sierra tarafından 19 Kasım 1998 yılında satışa başlatılan Half Life oyunu kısa süre içerisinde çok tutulmuştur ve dünya geneline yayılmıştır. 1999 Yılında Minh "Gooseman" Le ve Jess Cliffe tarafından Half Life için Terörizim konulu bir mod geliştirilmiştir ve bu modun ismi Counter Strike'dir. Kelime anlamı Karşı Taarruz anlamına gelmektedir. Mod'un ismi belirlenmeden önce Counter-Terörizim, Strike Force, Counter-Terrör gibi isimler düşünülmüştür yalnız modun ismi Counter Strike olarak belirlenmiştir.

Modun beta sürümü 19 Haziran 1999 yılında piyasaya sürülmüştür ve çok kısa bir sürede oyuncular tarafından sevilip dünya geneline yayılmıştır. Başlangıçta Counter-Terrörist ve Terrörist grupların görünüşleri bir birlerine oldukça benzerdirler ve geçen zaman içerisinde beta sürümleriyle birlikte modda bulunan hatalar giderilmiştir. Counter Strike'nin ilk sürümü 8 Kasım 2000 tarihinde yayınlanmıştır. Bu sürümde 4 Counter-Terrörist, 4 Terrörist olmak üzere 8 tane skin bulunmaktadır. Beta sürümlerinden sonra, oyunla ilgili bir çok değişiklik ( yeni silahlar, telsiz komutları ) ilk defa bu sürümde eklenmiştir.

13 Mart 2001 yılında yayınlanan versiyon 1.1 sürümüyle birlikte hatalar büyük oranla kapatılmış ve oyuncular çok sevilen günümüz Counter strike Global Offensive'nin ilkel atası olan sürüm ortaya çıkmıştır. İlerleyen zamanlarda yayınlanan versiyon 1.2 - 1.3 ve 1.4 oyunun geçiş sürümü olup oyunun asıl patlama noktası olan Counter Strike 1.5 ve Counter Strike 1.6 sürümleri olmuştur. Beta sürümünden ve gerçek sürümü olan 1.1 sonrasında oyunda en büyük ikinci değişiklik Counter Strike 1.5 ve 1.6 sürümleri arasında olmuştur. Arayüzler tamamen değiştirilmiş, Online oynama modu güncellenmiş, yeni silahlar ve kalkan eklenmiştir. Şuanda günümüzde bile azda olsa hala Counter Strike 1.5 ve 1.6 sürümü oynanmaktadır.

Counter Strike 1.6 yayınlandıktan 1 yıl sonra ( 2004 ) Valve tarafından Condution Zero'yu yayınlanmıştır ve bu sürüm 1.5 ve 1.6 sürümünün gölgesinde kalmıştır ve Valve kötü bir düşüş yaşamıştır yalnız Condution Zero sürümünde Görsel değişiklikler bulunmuktadır ve hemen ardından Ağutos 2004'de Counter Strike Source yayınlanmıştır. Condution Zero'dan dan daha çok oynanması ve rağbet görmesi halinde yinede 1.5 ve 1.6 sürümü kadar tutulmamıştır.

Namco tarafından 2005 yılında yayınlanan Counter Strike Neo Linux için tasarlanmıştır, Single Player oynana bilen bu sürümün karakterleri Anime karakterlerden esinlenerek tasarlanmıştır yalnız bu sürümde çok fazla rağbet görmemiştir. 2008 Yılında Japonya, Güney Kore, Çin, Malezya, Endonezya ve Türkiye için Counter Strike Online yayınlanmıştır.